Aktualności

Informacje o projekcie

 • Projekt praktyk zagranicznych oficjalnie zakończony

   

  I tak oto wraz z dniem dzisiejszym (30.05.2017) nasz projekt praktyk zagranicznych został oficjalnie zakończony.

  W szkolnej auli Mechaniaka odbyła się konferencja, na której Pani Kierownik Sylwia Gradowska podsumowała drogę, którą przebyliśmy od rozpoczęcia przygotowań do wyjazdu w postaci zajęć językowych i kulturowych, do odbycia praktyk i pobytu we Włoszech. Nie zabrakło miłych wspomnień w postaci zdjęć i filmu z maja oraz września ubiegłego roku.

   

   

   

   

 • MECHANIAK PODBIJA EUROPĘ

  Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży po raz kolejny będą mieli okazję odbyć praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. W przyszłym roku 40 uczniów klas trzecich będzie miało możliwość odbycia stażu we Włoszech w firmach z branży informatycznej, mechatronicznej i samochodowej.

  W ramach akcji „Kształcenie i szkolenie zawodowe” w latach 2016-2017 w łomżyńskim Mechaniaku zostanie zrealizowany projekt „Najlepsi w swoim zawodzie dzięki praktykom zagranicznym”. Projekt napisany przez nauczycieli szkoły Sylwię Gradowską oraz Kamila Piwko otrzymał dofinansowanie o wartości ponad 106 000 euro (432 000 PLN).

Script logo