Projekt "Praktyki zagraniczne szansą na sukces zawodowy"
realizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży
przy wsparciu programu Unii Europejskiej PO WER

O projekcie

Ehhh Celano...po tylu wizytach stało się jakby bardziej "nasze". Czemu by więc nie odwiedzić go ponownie za sprawą krótkiego filmiku? Zapraszamy :)
https://www.youtube.com/watch?v=yQaqE50M9eQ

I wróciliśmy do domu. Po pełnym nowych wrażeń miesiącu pożegnaliśmy się z Włochami. Łomżę powitaliśmy pełni doświadczeń, wiedzy oraz niezapomnianych wspomnień z minionego miesiąca, który oprócz nauki, obfitował w sporą dozę zabawy i świetnie spędzonego wolnego czasu. Mamy nadzieję, że w przyszłości być może zawitamy jeszcze do Celano.

Nasz powrót do Polski zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj ta świadomość dotarła do nas z dużą siłą, ponieważ zakończyliśmy praktyki w firmach, w których spędziliśmy cały miesiąc. Co prawda cieszymy się, że wrócimy w końcu do kraju, ale z drugiej strony szkoda, że taki wyjątkowy okres złożony z pracy, nauki i dużej ilości zabawy dobiega końca.

No i stało się, nauczyciele dopadli nas nawet za granicą!
W dniach 13-18 września zawitali do nas Pan Andrzej Borawski - kierownik kształcenia praktycznego ZSMiO nr 5 oraz Pan Rafał Bućkowski czyli koordynator naszego projektu. Panowie odwiedzili nas w ramach wizyty kontrolnej mającej na celu sprawdzenie postępów w realizacji programu praktyk...podobno. My uważamy, że już się za nami stęsknili, ale udają że nie.

Jutro zaczynamy nowy tydzień pracy i nauki, ale nie zaszkodzi jeszcze powspominać wczorajszą wycieczką do Wiecznego Miasta. Wypoczęliśmy przez weekend i jesteśmy już zwarci i gotowi na nowe wyzwania

Połowa weekendu za nami, a więc jak spędziliśmy wolną sobotę zapytacie. Moglibyśmy się lenić i przeleżeć cały dzień...ale po co skoro jest tyle ciekawych miejsc do zobaczenia i rzeczy do spróbowania! Zgodnie z tą myślą wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Rzymu i zwiedziliśmy jego antyczną część, z Il Colosseo na czele.

Nie ma to jak kolejna porcja zdjęć, na których dokumentujemy nasze ostatnie poczynania w pracy. Udowadniamy, że nie obijamy się na praktykach, tylko staramy się wynieść z nich tyle ile tylko możliwe.

Jak zapowiadaliśmy tak też robimy i częstujemy kolejną porcją zdjęć. Tym razem z sobotniego zwiedzania firm, w których rozpoczęliśmy pracę jako praktykanci. Wzięliśmy też udział w spotkaniu organizacyjnym w siedzibie AMFI, na którym przedstawiono nam wszystkie szczegóły dotyczące naszego pobytu w malowniczym Celano.