O projekcie


 

Absolwent wykształcony, z certyfikatem i pasją do zawodu

 

Celem ogólnym jest identyfikacja zawodowa uczniów oraz wzrost wiedzy i umiejętności kompetencji zawodowych.

Cele szczegółowe, które będą służyły realizacji celu głównego to:

- wzrost umiejętności informatycznych potwierdzonych certyfikatem ECDL

- wzrost wiedzy i umiejętności w posługiwaniu się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi

- zwiększenie praktycznego wykorzystania umiejętności zdobytych w czasie zajęć lekcyjnych

- wyrównywanie poziomu wiedzy z matematyki i jęz. angielskiego

- zmotywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy i zainteresowań zawodowych

 

Wsparciem objętych będzie 156 uczniów ZSMiO

 

Zad.3.Certyfikowane umiejętności komputerowe- 2gr x 15os, (60godz. na grupę). Zajęcia w formie praktycznych ćwiczeń z zakresu ICT podzielonych na moduły. Każdy uczestnik otrzyma komplet podręczników, zakupione zostaną pamięci USB. Dla każdego modułu przewidziano egzamin w ośrodku egzaminacyjnym Polskiego Towarzystwa Informatycznego zakończony zaświadczeniem ECDL.

Zad.4.Energia odnawialna- 10os. łącznie 45godz. Zajęcia w formie projektu. Uczniowie zapoznają się z pojęciem energii odnawialnych oraz jej przykładami. Każda osoba wykona własny mini prototyp siłowni wiatrowej z zakupionych elementów i gotową konstrukcję umieści w swoim miejscu zamieszkania.

 Zad.5.Układy sterowania- 12os łącznie 50godz. Zajęcia podzielone na: -30godz. zajęć z programowania mikrokontrolerów 8-bitowych na emulatorach posiadanych przez szkołę; -w ciągu 20godz. uczniowie wykonają dwa układy z zakupionych elementów służące do sterowania i wizualizacji procesów.

Zad.6.Elektronika użytkowa- 12os razem 30godz. Zajęcia w formie projektu, każdy uczestnik wykona 3 projekty z zakupionych podzespołów pod kierunkiem prowadzącego. Układy wykonane przez uczestników na zajęciach stają się ich własnością.

Zad.7.Nowoczesne instalacje elektryczne- grupa 18os – 15 godzin wykładu z podstaw budowy i konfiguracji nowoczesnych instalacji elektrycznych. Następnie podział na 2 grupy po 9 osób (3 zespoły 3os), wykonywać będą ćwiczenia praktyczne na zakupionej „inteligentnej” instalacji elektrycznej łącznie 45 godzin dydaktycznych.

Zad.8.Alarmy samochodowe- 18os - 25godz. zajęcia teoretyczne z budowy i rodzajów instalacji alarmowych; -25godz. zajęcia praktyczne w grupach 6os. ze sposobów montowanie i konfigurowania różnych typów alarmów samochodowych razem 75godz. szkolenia.

Zad.9. Matematyczne kompetencje kluczowe-2gr(16os) razem 96godz. Zajęcia w formie ćwiczeń z wykorzystaniem pracowni informatycznych, tablic multimedialnych, których celem jest wzrost wiedzy matematycznej.

 Zad.10.Kompetencje kluczowe-język angielski- 2gr (12os) razem 96 szkolenia. Zajęcia w formie ćwiczeń i warsztatów językowych z wykorzystaniem pracowni informatycznych, tablic multimedialnych, oprogramowania dydaktycznego do nauki języka, celem zwiększenia umiejętności komunikacyjnych i zmniejszania różnic w poziomie wykształcenia.

Programy zajęć dydaktycznych zostaną przygotowane przez prowadzących. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w dni robocze od godziny 15 lub soboty w zależności od możliwości uczniów. Dla uczniów w czasie szkoleń przewidziano wyżywienie